Gemeentelijke leningen Het Hogeland - Stimuleringslening (hypothecair)

Locatie: Groningen
Status: Aanvragen mogelijk t/m 14 november 2032

Met de stimuleringslening kun je je huis meer comfortabel en toekomstbestendig maken. Met de lening kun je (energiebesparende) maatregelen treffen.

Samenvatting

  • Maximaal bedrag
    € 50.000,00
  • Besluit op aanvraag
    8 weken
  • Aanvragen mogelijk vanaf
    14 november 2022
  • Aanvragen mogelijk t/m
    14 november 2032
  • Subsidiepercentage
    Maximaal 100%

Met de stimuleringslening kun je jouw huis meer comfortabel en toekomstbestendig maken. Zo kun je maatregelen nemen om energie te besparen, om zo lang mogelijk in je woning te blijven wonen of om het aanzicht van je pand te verbeteren. Andere maatregelen zijn het vervangen van daken met asbest, het aanleggen van een dak met vegetatie of het plegen van onderhoud aan je woning. De stimuleringsregeling is een lening met een lage rente.

Let op! Er zijn twee soorten stimuleringsleningen: een consumptieve en een hypothecaire lening. De consumptieve lening is een kortlopende lening van maximaal 15 jaar, met een maximaal bedrag van € 10.000,-. De hypothecaire lening is een langlopende lening van maximaal 30 jaar, met een maximaal bedrag van € 50.000,-.

Wil je de consumptieve lening aanvragen? Kijk dan hier: Gemeentelijke leningen Het Hogeland - Stimuleringslening (consumptief) | SNN

Voor wie is deze lening?

Woningeigenaren in de gemeente Het Hogeland.

Ben je zakelijk woningeigenaar? Je kunt deze subsidie ook zakelijk aanvragen. Ga voor meer informatie naar de subsidiepagina: Gemeentelijke leningen Het Hogeland - Zakelijke stimuleringslening (hypothecair).

Waarvoor kun je de lening krijgen?

  • Het toekomstbestendig maken van je woning

  • Het vervangen van een asbestdak

  • Het verduurzamen en energiezuinig maken van je woning

  • Het verbeteren van het aanzicht van je pand

  • Participatie in een postcoderoosregeling. Dit zijn lokale initiatieven over groene energie (bijvoorbeeld zonnepanelen)

  • Het slopen van een bestaand gebouw (maximaal € 15.000)

  • Het levensloopbestendig maken van je woning, zodat je hier zo lang mogelijk kunt blijven wonen

  • Het plegen van onderhoud aan je woning

  • Het aanbrengen van maatregelen die het comfort verhogen

  • Het aanleggen van een dak met vegetatie

  • Het aanleggen van een regen- of grijswatervoorziening voor huishoudelijk gebruik (minimaal 2500 liter)

Wat zijn de voorwaarden?

  • Jij bent de bewoner van de woning

  • Je bent minimaal 18 jaar

  • Het betreft een bestaande woning

  • De lening heeft een minimaal bedrag van € 2.500,-

  • De looptijd van de Hypothecaire Stimuleringslening (meer dan € 10.000) is maximaal ... jaar

  • De werkzaamheden zijn nog niet uitgevoerd wanneer je een aanvraag indient

Gemeentelijke leningen Het Hogeland – Stimuleringslening (hypothecair) aanvragen?

Lees hier wat je nodig hebt voor je aanvraag

Niet gevonden wat je zocht?

Misschien zijn deze subsidies wat voor jou.

Subsidieregeling verduurzaming Volkshuisvesting Drenthe

Open
Locatie: Drenthe
Status: Aanvragen mogelijk t/m 1 juli 2031

Ben je eigenaar van een woning in de gemeente Aa en Hunze, Borger-Odoorn, Emmen en Coevorden in één van de aangewezen postcodegebieden? Heb je een WOZ-waarde van maximaal € 200.000,00 (voor de gemeente Aa en Hunze is dit maximaal € 250.000,00) en wil jij je woning verduurzamen? Dan kun je misschien...

Stimuleringslening PAW Steendam Tjuchem 2023

Open
Locatie: Groningen
Status: Aanvragen mogelijk t/m 31 december 2024

Met de stimuleringslening kun je je huis duurzamer en aardgasvrij maken. Met de lening kun je (energiebesparende) maatregelen treffen.

Subsidie Waardevermeerdering

Sluit binnenkort
Locatie: Drenthe, Groningen
Status: Aanvragen mogelijk t/m 8 oktober 2023

Tot € 4.000 subsidie voor woningeigenaren met aardbevingsschade en woonachtig in het aardbevingsgebied die hun woning energiezuinig willen maken.

Subsidie Verduurzaming Groningen - € 7.000

Open
Locatie: Groningen
Status: Aanvragen mogelijk t/m 31 mei 2026

Tot € 7.000,- subsidie om jouw pand te verduurzamen. Bedoeld voor woningeigenaren die een overeenkomst met een aannemer hebben voor de versterking van hun woning.

Subsidie Verduurzaming en Verbetering Groningen – € 17.000

Open
Locatie: Groningen
Status: Aanvragen mogelijk t/m 31 mei 2026

Tot € 17.000 subsidie om jouw woning te verduurzamen én te verbeteren. Bedoeld voor eigenaren die een beoordeling met de nieuwe inzichten hebben of krijgen, of waarvan volgens beoordeling met de verouderde inzichten voldoet aan de veiligheidsnorm.

Subsidie Verduurzaming en Verbetering Groningen – € 10.000

Open
Locatie: Groningen
Status: Aanvragen mogelijk t/m 31 december 2025

Tot € 10.000,- subsidie om jouw woning te verduurzamen én te verbeteren. Bedoeld voor woningen die niet in het versterkingsprogramma van Nationaal Coördinator Groningen zitten, maar wel in het het gebied staan waar de waardedalingsregeling geldt.

Subsidie gebiedsgerichte aanpak Eemsdelta -71 adressen

Open
Locatie: Groningen
Status: Aanvragen mogelijk t/m 12 oktober 2027

Voor eigenaren van gebouwen die van de gemeente Eemsdelta een brief hebben gehad dat ze in aanmerking komen voor de Subsidie gebiedsgerichte aanpak - 71 adressen.

Asbestdakenregeling Drenthe

Open
Locatie: Drenthe
Status: Aanvragen mogelijk t/m 31 december 2028

Vraag een voordelige lening aan voor het verwijderen van een asbestdak.